Vienaldzības kokteilis

novembris 23, 2007

Kas notiktu, ja mēs visi paliktu vienaldzīgi? Vai esat kādreiz stāvējuši un jutuši vienaldzību par to, kas notiek Jums apkārt, par to, kas notiek Jūsu priekšā, par to, ka kāds paklūp, ka kādu aplaupa utt? Ar vārdu “vienaldzība” es domāju absalūtu emocionālu vēsumu. Mūsdienās darbības, kas vērstas uz emociju likvidēšanu, ignorēšanu vai noslēgšanos sevī ir plaši izplatītas visā pasaulē. Cilvēki tikai runā par atklātību, sirsnīgumu, emocionalitāti. Taču patiesībā cik ļoti Tu reaģēru, ja tavā priekšā kāds nozagtu tev, teiksim, maku. Tu kliegtu? Skrietu pakaļ zaglim? Palīdzētu cilvēkam, kuram nozagts maks? Varbūt tu palīdzētu zaglim? Ko tu darītu?

Ir vairākas lietas, kas man ir likušas aizdomāties par šo visu. Viena no tām ir redzētā filma Google – Behind the Screen, kas patiesībā ir stāsts par populāro meklēšanas portālu un reizē meklēšanas sistēmu – google. Stāsts par identifikāciju, mērķiem un daudz ko citu arī par brīvību uz privāto dzīvi. Filma – baudāms informācijas lērums ar konceptu – noskaties, uzzini un padomā. Tad vēl nesen tika skatīta filma “Iebrukums” (The Invasion), kuras sižets ir jau daudreiz dzirdēts stāsts par vispasaules epidēmiju.. šoreiz tas viss gan ir mazliet specifiskā pagriezienā – vairāk tāda kā psihaloģiskā šausmu filma ar uzsvaru uz šausmām. To visu sapinot kopā manā prātā tapa domu kokteilis ko varētu definēt kā – “vienaldzība”. Tāpēc rakstam arī nosaukums – vienaldzības kokteilis. Varbūt ir kāds, kas varētu dalītiesar savām domām par vienaldzību sabiedrībā? Kā ir ar Jums pašiem? Esat vienaldzīgi?

P.S. Izrādās Latvijas internet-sabiedrība arī runā par to te. Un vēl vairāki feini aforismi par tēmu – vienaldzība atrodami te.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: