Ideja par komentētājiem

Oktobris 29, 2007

Ik pa laikam latvijas interneta vidē parādas daži lieliski projekti, taču kā jau vienmēr pietiek tikai ar karoti darvas, lai samaitātu mucu medus. Šoreiz šī karote darvas ir komentētāji, kas bieži vien paši neapzinās par ko runā, neapzinās ko saka, neapzinās kapēc saka, kam saka, cik saka, neapzinas sekas…. varbūt neapzinās visu no iepriekš teiktā, varbūt neapzinās kādu konkrētu lietu, bet fakts kā tāds – rada diezgan cūcīgu atmosfēru un nemitīgi to papildina. Foruma sadaļa jau ātri vien tika piečurāta pārpārēm. (Literātie estēti – piedodiet man par valodu).

Un tātad.. pārdomājot šo problēmu es iedomājos vai būtu iespējams izveidot lietotāju reģistrāciju, kur pie reģistrācijas kādā portālā būtu nepieciešams aizpildīt IQ+zināšanu testu un sasniegt zināmu punktu skaitu (IQ/zināšanu tests randomā ģenerējas). Attiecīgi, ja punktu skaits netiek sasniegts – pieeja komentāriem liegta. Protams tur būtu nepieciešams liels projekts, liela lasītāju auditorija un vēl daudzi blakus faktori. Taču bieži vien škiet, ka tā reģistrācija tāda lieka padarīšana vien ir. Tas viss protams varētu izklaustiies skarbi un pat rupji, taču es būtu krietni laimīgāks, ja dažiem(!) portāliem šāda sistēma pie reģistrācijas būtu ieviesta, jo galu galā komentāru dzēšana administrātora izpildījumā škiet baigi kreisā lieta.

Advertisements

6 Responses to “Ideja par komentētājiem”

 1. esuntu Says:

  Varētu to sistēmu izveidot arī vienkāršāku. Teiksim pie komentāra pievienošanas ir papildus lauks, kurš randomā uzprasa kādu vienu sarežģītāku jautājumu (tiem, kas vienkārši gribēs iebļaut sviestu, būs vienkārši slinkums kaut googlē atbildi sameklēt). IQ tests, šķiet, būtu pārāk laikietilpīgs (iespējami atkristu arī kāds IQ`igāks, kurš grib ko teikt, bet slimo ar laika trūkumu).

 2. msmarii Says:

  Tad jau Delfos nebūtu kas komentē 😀 Ok, droši vien pārspīlēti. Ideja interesanta, bet diez vai kāds kādreiz realizēs.Un augsts IQ neliedz cilvēkam riebīgi izteikties, ja viņš ļoti grib. Vienīgi varbūt mazinātos galīgi dumju komentāru skaits.

 3. hidari Says:

  Nevajag jau varbūt uzreiz IQ testu, var arī vienkāršāk, piemēram, kā izteicās “esuntu” – tas arī ir labs variants…, bet dažiem saitiem tomēr gribētos tā fundamentāli… IQ testu pie reģistrācijas un āmen

 4. valdonkuls Says:

  ideja visnotaļ cēla. ej iesaki to delfiem! 🙂


 5. skeptisks pret IQ testu šādā sistēmā. Vājprātīgie pārņemtu internetu.

  Bet fundamentāli – jā, kaut kādu sistēmu / formu noteikti derētu ieviest, bet lieli, ja esošie projekti / potāli utt to nedarīs. Vnk – apmeklētājus pazudēs = $ -> vai vai vai


 6. tb – pazaudēs. labrīt, labrīt.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: